تبلیغات
ماه رمضان، ماه نزول آیه های سبحانی و ارتباط ملک و ملکوت در نزدیکترین افق برای عروج «ارواح روحانی» ست اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان مهاباد - برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی در مهاباد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

تماس با ما


کارشناس فرق و مذاهب اداره تبلیغات اسلامی مهاباد، از برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، پرویز مسلم زاده، روز پنجشنبه 13 تیر ماه سال جاری با اعلام این خبر افزود: جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی با حضور حجت الاسلام محمد داداش زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهاباد، خضر کاک درویشی فرماندار، اسکندری معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، هناره رئیس ارشاد اسلامی، ابراهیم امینی راد رئیس آموزش و پرورش و دیگر اعضای عضو این کارگروه با موضوع بررسی علت بالا رفتن سن ازدواج بین جوانان برگزار شد.

اسکندری در این جلسه اظهار داشت: بالا رفتن سن ازدواج یکی از معضلاتی است که گریبانگیر جوانان شده که باید بررسی و علت یابی شود چرا که جوانان آینده سازان و ثروت های این مملکت بوده و در توسعه و پیشرفت کشورمان نقش بسزایی دارند.

حجت الاسلام داداش زاده نیز در این جلسه تصریح کرد: ازدواج سنت حسنه ای است که خداوند منان، پیامبر مکرم اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) تاکید فراوانی به آن داشته اند تا جایی که پیامبر اسلام (ص) می فرمایند: ازدواج سنت من است و هرکسی این سنت را به جا نیاورد از من نیست. گذشته از احکام دین مبین اسلام در این خصوص، ازدواج موجب امنیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه می شود، فرد متاهل برای انجام وظیفه نان آوری مجبور است کار کند و این کار سبب پیشرفت صنعتی کشور می شود، ازدواج باعث تکاثر مسلمانان و افزایش یاران دین اسلام می شود، همچنین ازدواج موجبات پیوند، محبت و دوستی بین انسان ها را فراهم می آورد. پدران و مادران نیز در این مورد باید سهل گیر بوده و با این کار شرایط ازدواج آسان را در جامعه رواج دهند.

وی در پایان از برگزاری کلاس های آموزشی مهارت زندگی برای کاهش طلاق، برگزاری گفتمان های دینی برای جوانان بخصوص زوجین جوان، برپایی نمایشگاه، چاپ کتب مختلف با موضوع ازدواج و احکام مراجع دینی در این مورد و پخش آن بین جوانان و دانشجویان و دیگر کارهای فرهنگی توسط اداره تبلیغات اسلامی مهاباد خبر داد.

گفتنی است، این جلسه با ارائه نظرات و پیشنهادات تعدادی از اعضای این کارگروه به پایان رسید.
ن : سازمان تبلیغات مهاباد
ت : پنجشنبه 13 تیر 1392
ساعت فلش مذهبی ذکر روزهای هفته سوره قرآن انقلاب اسلامی آیه قرآن