تبلیغات
ماه رمضان، ماه نزول آیه های سبحانی و ارتباط ملک و ملکوت در نزدیکترین افق برای عروج «ارواح روحانی» ست اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان مهاباد - برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهراء (س) در مهاباد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

تماس با ما


کارشناس فرق و مذاهب اداره تبلیغات اسلامی مهاباد، از برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهراء (س) در مسجد امام حسین (ع) این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، پرویز مسلم زاده، روز شنبه 24 فروردین ماه سال جاری با اعلام این خبر افزود: این مراسم معنوی به همت اداره تبلیغات اسلامی مهاباد و با همکاری صمیمانه هیئت امناء مسجد امام حسین (ع) با حضور گسترده اقشار مختلف مردم مومن و عزادار، جمعی از مسئولین ادارات، سازمان ها، ارگان ها و نهادهای دولتی، روحانیون و اعضای هیئات مذهبی در شب شهادت بی بی دو عالم، دردانه نبی مکرم اسلام، ساقی کوثر حضرت فاطمه صدیقه (س) در محل این مسجد با شکوه و عظمت خاصی برگزار شد.

حجت الاسلام عسکری رئیس مرکز بزرگ اسلامی مهاباد در این مراسم اظهار داشت: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در وصیت خودشان فرموده بودند من پس از رحلتم دو چیز را نزد شما به امانت می گذارم یکی کتاب خدا و دیگری عترتم را و بر همه شما واجب است این امانات را با احترام نزد خود نگه دارید. اما پس از رحلت پیامبر، حکام خودکامه و دنیا طلب آن دوران ادامه حکومت، ثروت اندوزی، ظواهر مادی، فریبنده و زودگذر دنیای فانی را بر سعادت عالم باقی ترجیح داده و در این راه از هیچ آزار و اذیتی نسبت به خاندان پاک پیامبر (ص) دریغ نورزیدند. آنها جسارت را به جایی رساندند که بر چهره پاک و معصوم دردانه پیامبر سیلی زدند، سند باغ فدک را ناجوانمردانه و به ناحق به نام خود زدند، در خانه آن حضرت را به آتش کشیدند، دستان پاک فاطمه صدیقه (س) را که پیامبر (ص) بر آنها بوسه می زدند مجروح کرده و بدن نحیف و رنجورش را بین در و دیوار قرار دادند و دست آخر اینکه مردم کوردل و غافل آن دوران با تحریک حکومت وقت وقاحت را به جایی رساندند که دیگر کسی جواب سلام دخت پاک نبی خدا را نمی داد.

وی ادامه داد: تا اینکه روح بلند و ملکوتی حضرت زهرای مرضیه (س) دیگر تحمل زندان کالبد رنجورش را نیاورده و با دلی نگران از سرنوشت دین اسلام و مسلمین در نهایت مظلومیت جان به جان آفرین تسلیم و جهان اسلام را داغدار کردند.

این مراسم نورانی با مداحی، روضه خوانی، ذکر مصیبت و سینه زنی عزاداران به پایان رسید


ن : سازمان تبلیغات مهاباد
ت : شنبه 24 فروردین 1392
ساعت فلش مذهبی ذکر روزهای هفته سوره قرآن انقلاب اسلامی آیه قرآن